Gdy brak snu staje się problemem.

0
37
Rate this post

Gdy brak snu staje się problemem.

Jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia jest bezsenność. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, brak odpowiedniej ilości wypoczynku może w znacznym stopniu osłabić organizm. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim w czasie, gdy śpimy, nasz organizm regeneruje się. Gdy śpimy zbyt mało pojawiają się problemy z tym temacie. W efekcie następnego dnia czujemy się zmęczeni, mamy problemy z koncentracją i bywamy bardziej rozdrażnieni. Osłabiony organizm staje się jednocześnie bardziej podatny na infekcje.

O ile sporadyczne problemy związane z zasypianiem zdarzają się każdemu i są nieszkodliwym zjawiskiem, to utrzymujące się kłopoty zarówno z zasypianiem, jak i przesypianiem całej nocy są już groźnym dla zdrowia zjawiskiem.
Im dłużej utrzymują się takie problemy ze snem, tym gorzej dla naszego zdrowia. Jak podkreślają lekarze bezsenność jest problemem, który można (a nawet należy) odpowiednio leczyć. Można w ten sposób nie tylko zadbać o swój komfort psychiczny, ale również o zdrowie. Gdy brak snu staje się problemem, trzeba koniecznie poszukać pomocy. Im szybciej – tym lepiej.