Depilacja laserowa nóg

0
52
Rate this post

Depilacja laserowa nóg

Kobiety zaczęły masowo golić nogi w latach pięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Przez kolejne dziesięciolecia szukano sposobów pozwalających jak najdłużej cieszyć się gładkim ciałem, opracowywano receptury kosmetyków, testowano różne ostrza, w końcu zaczęto włosy depilować mechanicznie, za pomocą urządzeń elektrycznych oraz wosku.

Dzisiaj ze wszystkich sposobów usuwania owłosienia, depilacja laserowa nóg jest najczęściej rekomendowana, zarówno przez osoby poddające się zabiegom, jak i salony pielęgnacji urody.

Jest to metoda pozwalająca najdłużej cieszyć się gładkim ciałem. Badania potwierdzają, iż po wykonaniu serii naświetleń (większość salonów rekomenduje 6-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni) efekt gładkiej, jedwabistej skóry utrzymuje się przez kilka lat. Niewątpliwie jest to najwygodniejszy ze sposobów depilacji.

Procedura naświetleń skóry laserem wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów oraz dermatologów. Na podstawie koloru skóry oraz włosków określają oni moc lasera, wystarczającą do zniszczenia cebulki. Wiązka emitowana przez urządzenie jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu.

Laser nie tylko trwale usuwa owłosienie, skutkiem jego działania jest także poprawa ujędrniania i zagęszczenia skóry, poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.