Bezsenność w każdym wieku

0
33
Rate this post

Bezsenność w każdym wieku

24Kłopoty z bezsennością mogą spotkać nas w dowolnym wieku. Są one symptomem dzisiejszych czasów, gdyż większość osób prowadzi nieregularny tryb życia, nie pilnuje godzin spożywania posiłków, nie ma optymalnego rozkładu dnia. Dochodzą problemy ze stresem, właściwe dla młodszych i starszych. Młodsi mają je w związku ze szkołą, otrzymywaniem niezbyt dobrych ocen, rówieśnikami, starsi studiują, pracują, mają za niskie dochody, muszą zaciągać pożyczki, martwić się o utrzymanie rodziny…
Z tego wynika, że bezsenność jest efektem zmian cywilizacyjnych jakie niestety towarzyszą rozwojowi przemysłu i edukacji.

Nowoczesność niesie za sobą wiele zmian, między innymi coraz bardziej dotkliwy staje się tzw. wyścig szczurów – w tym procesie aktywnie uczestniczą już bardzo młode osoby, rywalizując między sobą np. o miejsce w dobrej szkole. Mniej śpimy, bo staramy się więcej pracować, co rozregulowuje zegar biologiczny i często wywołuje skłonności do zapadania na różne choroby. Nieleczony problem szybko przeradza się w przewlekłe schorzenie.